چهارشنبه, 06 اردیبهشت 1396

تبلیغات

پژوهشگران ژاپنی یک تیم روباتیک برای امداد رسانی در زلز فرستادن به ایمیل

توکیو - پژوهشگران ژاپنی بر محور پژوهشگران وابسته به دانشگاه ارتباطات برقی ژاپن، یک تیم تشکیل شده از چند روبات ساختند که کار کاوش و جستجو برای امداد رسانی به آسیب دیدگان ناشی از زمین لرزه را انجام می دهد .

به گزارش روز دوشنبه روزنامه یومیوری، این تیم از چهار روبات تشکیل می شود که هر کدام به طور جداگانه، اما هماهنگ کار جستجوی آسیب دیدگان در زیر آوار را انجام می دهند.

این روبات ها مجهز به سنسورهای مختلف دارای کارآیی ویژه ای هستند.
این چهار روبات که به شکل بولدوزر ساخته شده اند و در محل های تاریک نیز می تواند کار جستجوی آسیب دیدگان را انجام دهند ، با بیسیم اطلاعات به دست آورده را به مرکز فرماندهی ارسال می کنند. یکی از این چهار روبات که 47 سانتی متر پهنا و 88 سانتی متر درازا دارد، کار مخابرات و ارتباطات را انجام می دهد که بر اساس اطلاع رسانی آن دیگر روبات ها محل خود را شناسایی کرده و وظایف را انجام می دهند.
دیگر روبات های این تیم نیز که 39 سانتی پهنا و 70 سانتی متر درازا دارند، همزمان با تبادل ارتباطاتی با روبات مخابراتی، کار کاوش و جستجو را انجام می دهند.
این روبات ها با استفاده از لیزر فاصله را اندازه گیری کرده و به وسیله دوربین از اطراف فیلمبرداری می کنند واطلاعات آن را به رایانه فرمانده ارسال می کنند.
این تیم روباتی برای کار جستجو در محل های خطرناکی که نیروهای امدادرسانی به آسانی نمی توانند به آنجا وارد شوند، ساخته شده است.

منبع: ایرنا - خبرگزاری جمهوری اسلامی

 

فهرست اصلی

نرم افزار ، كتاب

ما 45 مهمان آنلاین داریم

كلیپ های ویدیویی


Powerd by Okhdar.net

Copyright 2007 © kip.ir All Rights Reserved